خدمات مرمت فرش در قالیشویی زارع

خدمات مرمت فرش:

مرمت فرش یا رفوگری فرش به روش‌هایی گفته می‌شود که معایب یا خرابی‌های فرش را اصلاح می‌کند. فرش یک وسیلهٔ کاربردی است و مواد تشکیل دهندهٔ آن:(پشم، پنبه، ابریشم، کنف و…) آسیب‌پذیر است به‌طوری‌که از این بافته‌ها از گذشته؛ مگر در شرایط خاص و معدود، چیزی به دست ما نرسیده‌است.

آسیب‌ها از قبیل پارگی، سوختگی و پوسیدگی بوده‌اند. صاحبان این فرش‌ها چون برایشان مطلوب نبوده برای مرمت آن‌ها اقدام نکردند. فرش یکی از گرانبهاترین هدایایی بوده که پادشاهان برای یکدیگر می‌فرستاده‌اند. بافت و مرمت فرش دو جزء جدایی ناپذیر روند تکامل آن به‌شمار می‌روند.

بیشتر بدانید : شستشوی مبلمان در منزل

مرمت فرش در قالیشویی زارع

فرش‌هایی که دارای مرمت هستند نیز امروزه آذین‌بخش بسیاری از موزه‌های مهم دنیاست، البته فرش‌های خاصی هستند که تا به امروز باقی مانده‌اند شاید مرمت بر روی آن‌ها بخاطر ارزش بسیار زیاد آن‌هاست که این‌ها بیشتر فرش‌های نفیس و مورد استفادهٔ اشراف و دربار بودند

بیشتر بدانید : مراحل شستشوی فرش

سپس شستشوی فرش نیز به کمک دستگاههای مکانیکی در کارخانه ها و یا در منزل و با روشهای سنتی صورت می گیرد .برای شستشو از مواد متفاوت سنتی و صنعتی استفاده می شود که آگاهی از اثرات هر یک در انجام بهتر این کار موثر خواهد بود.

مرمت فرش در قالیشویی زارع

اما آسیب‌های چسب پهن فقط این موارد نیست. وقتی روی ریشه فرش چسب می‌زنید بر اثر رفت و آمد قدرت چسبندگی فرش از بین می‌رود و مجبور می‌شوید آن را تعویض کنید و طی همین تعویض‌ها عمر ریشه فرش کم می‌شود.

بیشتر بدانید : شستشوی تشک خوشخواب

همچنین در ساختار چسب مواد شیمیایی به کار رفته است که درصورتی باقی ماندن آن روی ریشه موجب صدم زدن به الیاف آن می‌شود.
با توجه به اینکه چسب زدن به ریشه فرش موجب خراب شدن ریشه و از بین رفتن آن می‌شود بهتر است از انجام این کار ممانعت کنید و یک روش جایگزین برای آن پیدا کنید.

به طور مثال می‌توانید روی ریشه‌ها گره بزنید تا داخل هم فرو نروند و موجب جارو زدن هم شما را اذیت نکنندیکی دیگر از راه‌های محافظت از ریشه‌های فرش این است که با استفاده از کاور یا محافظ آن را بپوشانید.

محافظ یا کاور ریشه باعث می‌شود لبه قالی محکم شود و آسیبی به ریشه‌های فرش وارد نشود. در تولید محافظ ریشه از مواد شیمیایی مضر برای ریشه استفاده نشده است و از طرف دیگر نیازی به کندن ندارد که ریشه را خراب کند.

بیشتر بدانید : بهترین قالیشویی در شیراز

درباره قالیشویی زارع :

قالیشویی زارع با بیش از 30 سال سابقه درخشان، یکی از معتبرترین قالیشویی‌ها در جنوب کشور است. این قالیشویی دارای لوح تقدیر سال 88 از اتحادیه فروشندگان فرش دستباف است و به شستشو، تعمیر و مرمت انواع فرش‌های دستباف و ماشینی می‌پردازد.

قالیشویی زارع بزرگترین کارخانه قالیشویی در جنوب کشور است و با سیستم شستشو و آبگیری مکانیزه مجهز شده است. این قالیشویی دارای دو خط شستشو است و عضو رسمی اتحادیه فروشندگان فرش دستباف بوده و توسط صنایع و معادن تایید شده است . برای دریافت مشاوره از کارشناسان ما تماس بگیرید.

 آدرس :

شیراز بلوار نصر شرقی (جاده کفترک سابق) انتهای کوچه 7

09171098983
carpetservicezare @gmail.com

خانه خدماتتماس ارتباط با ما