خدمات شست و شو

خدمات شست و شو

در شستشوی فرش دستباف مراحل مختلفی باید صورت گیرد . از جمله مقدمات شستشو غبارگیری فرش است که به شیوه دستی و یا توسط دستگاه انجام می شود پس از غبارگیری ، قبل از شستشو، فرش روی زمین گسترده می شود و از نظر وجود لکه ، سوراخ و پوسیدگی بررسی می شود تا از ایجاد خسارت احتمالی در حین مراحل شستشو جلوگیری نمایند . پس از بررسی فرش و شناسایی نقاط آسیب دیده در مرحله بعد باید سوراخها را چنانچه قابل ترسیم است ، رفو نمود . بعد از رفو کردن ، فرش را لکه گیری می کنند .

سپس شستشوی فرش نیز به کمک دستگاههای مکانیکی در کارخانه ها و یا در منزل و با روشهای سنتی صورت می گیرد .برای شستشو از مواد متفاوت سنتی و صنعتی استفاده می شود که آگاهی از اثرات هر یک در انجام بهتر این کار موثر خواهد بود .

در طی شستشو و یا پس از آن عملیاتهای تکمیلی متفاوت روی فرش انجام می شود مانند کلرینه کردن و یا شستشو با سود و هیدروسولفیت و کربنات ها و یا ضد بید کردن فرش که هر یک برای تامین هدفی و آسودگی خاطر مصرف کنندگان انجام می گیرد .

Avar kilim_ Dagestan From Caucasus Late 19th century

روش های پاک کردن لکه قهوه و نسکافه از روی فرش
ممکن است برای شما نیز تاکنون پیش آمده باشد که قهوه یا نسکافه روی فرش یا مبل ها بریزد و شما در آن لحظه دچار سردرگمی می شوید که بهتر است لکه را با چه روشی پاک کنید. ما در این مطلب تصمیم داریم موثرترین و سریع ترین راهکارهای پاک کردن لکه قهوه و نسکافه از روی فرش را به شما آموزش دهیم. فقط مهمترین نکته ای که در رابطه با پاک کردن چنین لکه هایی وجود دارد این است که باید هر چه سریعتر نسبت به پاکسازی آن اقدام نمایید؛ زیرا هر چقدر دیرتر لکه پاک شود، شما با سختی بیشتری برای پاکسازی کامل لکه مواجه خواهید بود.پس در صورتی که فنجان قهوه یا نسکافه روی فرش ریخت، قبل از انجام هر کاری سریعاً یک دستمال نخی تمیز روی لکه گذاشته تا همه قهوه یا نسکافه ریخته شده، جذب دستمال شود. سپس اگر با برداشتن دستمال متوجه شدید که هنوز مقداری از قهوه یا نسکافه روی فرش باقی مانده است، آن را با خودش جمع کنید دستمال را به صورت ضربه ای روی فرش بزنید و هرگز به صورت دورانی روی فرش نکشید چون باعث پخش شدن بیشتر لکه میشود.

خانه خدماتتماس ارتباط با ما