تمیز کردن فرش در قالیشویی زارع

احتمالا برای شما هم پیش آمده باشد که در خانه تکانی عید، به دلیل حجم انبوه کارها نتوانید تک تک فعالیت های خود را با حوصله و دقت انجام دهید. یکی از کارهایی که معمولا اکثر خانم ها به هنگام خانه تکانی انجام میدهند، تمیز کردن فرش برای عید است.

طبیعتا اگر شما هم در لیست افرادی قرار دارید که وقت و حوصله شستن تک تک فرش های منزل خود را ندارید، میتوانید انجام این کار را به قالیشویی بسپارید.

قالیشویی ها از جمله قالیشویی زارع با بهره گیری از جدیدترین تجهیزات و مواد شوینده و البته با استفاده از راه های مختلف، اتواع فرش ها را به صورت کاملا تمیز، شست و شو میدهند.

مراحل تمیز کردن فرش در قالیشویی

مراحل تمیز کردن فرش در قالیشویی

توجه داشته باشید که سپردن تمیز کردن فرش به قالیشویی ها از جمله قالیشویی زارع میتواند بهترین و درست ترین گزینه پیش روی شما باشد.

ناگفته نماند که در قالیشویی، مراحل تمیز کردن فرش توسط بهترین تجیهزات و پیشرفته ترین دستگاه ها صورت میگیرد و از طرفی در حین انجام این کار ها توسط دستگاه های پیشرفته، متخصصانی مجرب بر نحوه انجام کار نظارت دارند.

مراحل شست و شوی فرش در قالیشویی ها به شرح زیر است؛

بیشتر بدانید : شستشوی فرش شگی

مرحله اول؛ پاکسازی گرد و خاک از روی فرش

مرحله اول؛ پاکسازی گرد و خاک از روی فرش

در مرحله اول تمیز کردن فرش، به کمک دستگاه خاک گیر، گرد و غبار روی فرش گرفته میشود. معمولا برای فرش هایی که اندازه معمولی دارند، یک ساعت زمان برای پاکسازی گرد و خاک روی فرش، کافی است ولی اگر فرش اندازه کوچک تری داشته باشد، در کمتر از یک ساعت نیز پاکسازی میشود.

مرحله دوم؛ تمیز کردن فرش با مواد شوینده مناسب

مرحله دوم؛ تمیز کردن فرش با مواد شوینده مناسب

توجه داشته باشید که در قالیشویی ها برای تمیز کردن فرش، از مواد شوینده مناسب جنس و نوع فرش استفاده میشود در نتیجه خیالتان از بابت آسیب های احتمالی وارده بر الیاف فرش راحت باشد. در این مرحله فرش را در محلی مناسب پهن کرده و خیس میکنند.

بیشتر بدانید : مراحل شستشوی فرش

سپس مواد شوینده مخصوص را روی قسمت های مختلف فرش میریزند و دستگاه فرش شور روی تمامی قسمت های فرش حرکت میکند و تمامی قسمت های تیره و دارای لکه فرش را تمیز میکند. مدت زمان این مرحله بین 1 الی 3 ساعت متناسب با نوع فرش متفاوت است.

مرحله سوم؛ آبکشی فرش

وقتی فرش به طور کامل با مواد شوینده پاکسازی شد، نوبت به آبکشی فرش میرسد. در این مرحله دوش های پخش کنند آب، تمایم قسمت های فرش را آبکشی میکنند و هیچ ماده شوینده ای در فرش باقی نمیماند. البته برای این که فرش به طور کامل پاکسازی گردد، مرحله آبکشی فرش به تعداد دو بار انجام میگیرد.

مرحله سوم؛ آبکشی فرش

مرحله چهارم؛ آبگیری فرش

احتمالا بدانید که اگر فرش به مدت زیادی درون آب و یا خیس باقی بماند، میپوسد. در نتیجه مرحله چهارم، مرجله آبگیری فرش است. این کار به کمک دستگاه های مخصوص صورت میگیرد. برای این کار، باید فرش را به صورت لوله شده درون دستگاه گذاشت و دستگاه به کمک نیروی گریز از مرکز، فرش را آبگیری میکند.

بیشتر بدانید : شستشوی تشک خوشخواب

مرحله چهارم؛ آبگیری فرش

مرحله پنجم؛ خشک کردن فرش

پس از این که فرش از داخل دستگاه بیرون آورده میشود، به صورت کاملا باز شده و رو به آفتاب پهن میشود تا خشک گردد. این کار از بو گرفتن فرش جلوگیری میکند و سبب ضدعفونی شدن آن توسط نور آفتاب میگردد.

مرحله پنجم؛ خشک کردن فرش

مرحله ششم؛ آماده سازی و ارسال به مشتری

در نهایت فرش را به صورت مرتب درون نایلکس میگذارند و روانه منزل مشتری میکنند. ناگفته نماند که مراحل تمیز کردن فرش در قالیشویی های مختلف متفاوت است و گاهی اوقات ممکن است برخی از آن ها به صورت دستی نیز صورت بگیرد. ولی مراحل کلی آن به شکلی بوده که گفته شد.

بیشتر بدانید : شستشوی مبلمان در منزل

مرحله ششم؛ آماده سازی و ارسال به مشتری

مواد به کار رفته در قالیشویی برای تمیز کردن فرش

همان طور که در ابتدا نیز گفتیم، موادی که قالیشویی ها برای شستن فرش استفاده میکنند، بسته به نوع و جنسش فرش متفاوت است. اما مهم ترین و اصلی ترین موادی که در قالیشویی ها برای شستن فرش مورد استفاده قرار میگیرند، پودر رختشویی، شامپو فرش، سدیم، کلر و آب ژاول هستند.

توجه داشته باشید که این کارشناس است که تشخیص میدهد، برای کدام فرش و کدام لکه ای، چه موادی را با هم دیگر ترکیب کند. گاهی اوقات برای از بین بردن لکه های مختلف یک فرش، از مواد متفاوتی برای قسمت های مختلف آن استفاده میشود. بیشتر اوقات برای ریشه های فرش هایی که لکه زیادی داشته باشند، از مواد متفاوتی برای پاکسازی بهره میگیرند.

ناگفته نماند که قیمت پایین برخی از قالیشویی ها برای تمیز کردن فرش میتواند به بافت و الیاف فرش شما آسیب بزند. چرا که در صورت استفاده از مواد شوینده نامناسب، الیاف و ظاهر فرش خراب میشود. حتما میدانید که نوع مواد شوینده بر درخشندگی، چربی زدایی و لکه بری فرش ها تاثیرگذار است.

مواد به کار رفته در قالیشویی برای تمیز کردن فرش

به طور کلی میتوان گفت که همان قدر که نحوه شست و شو در پاکسازی فرش ها تاثیرگذار است، مواد به کار رفته برای پاکسازی فرش نیز موثر و مهم است.

در قالیشویی زارع برای تمیز کردن فرش های دستبافت و ارزشمند، معمولا از شوینده هایی استفاده میکنند که غلظت کمتری دارند و بافت ظریف فرش آسیب نمیرسانند.

بیشتر بدانید : بهترین قالیشویی در شیراز

همچنین برای کاهش غلظت برخی از شوینده ها، مقداری از آن ها را به صورت محلول در آب استفاده میکنند. هیدروسولفیت ماده ای است که در این قالیشویی برای تمیز کردن فرش دستبافت استفاده میکنند.

همچنین برای شستن فرش ماشینی نیز، به دلیل بافت زبری که دارد، از یک شامپو فرش صنعتی بهره میگیرند. در نهایت میتوانیم بگوییم که شما میتوانید با خیال راحت، انواع مختلف فرش های خود از جمله ماشینی و دستبافت را به مرکز قالیشویی زارع بسپارید.

درباره قالیشویی زارع :

قالیشویی زارع در شیراز با بیش از 30 سال سابقه درخشان، یکی از معتبرترین قالیشویی‌ها در جنوب کشور است. این قالیشویی دارای لوح تقدیر سال 88 از اتحادیه فروشندگان فرش دستباف است و به شستشو، تعمیر و مرمت انواع فرش‌های دستباف و ماشینی می‌پردازد.

قالیشویی زارع در شیراز بزرگترین کارخانه قالیشویی در جنوب کشور است و با سیستم شستشو و آبگیری مکانیزه مجهز شده است. این قالیشویی دارای دو خط شستشو است و عضو رسمی اتحادیه فروشندگان فرش دستباف بوده و توسط صنایع و معادن تایید شده است . برای دریافت مشاوره از کارشناسان ما تماس بگیرید.

 آدرس :

شیراز بلوار نصر شرقی (جاده کفترک سابق) انتهای کوچه 7

09171098983
carpetservicezare @gmail.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *